Literat przegląda Internet #13

Dzisiaj, w ten piękny listopadowy dzień, prawie pocałowałem klamkę. Na szczęście los oszczędził mi tej wątpliwej przyjemności i mogę spokojnie pracować. Za to jutro spróbuję ponownie! Żałuję, że załatwianie jakiejkolwiek biurokracji na Uniwersytecie to hazard – może ktoś będzie, a może drzwi będą zamknięte? Nic to! Trzeba przeglądać Internet i szukać ciekawostek.

Stereotypy – znamy je wszyscy, czasem stosujemy je świadomie, innym razem po prostu nam się wymykają. Polecam Waszej uwadze ten film, którego autorzy eksperymentują z pewnymi uproszczeniami. Interesujące, szczególnie w dobie politycznej poprawności.

Nowy rząd upodobał sobie nocną zmianę. W mediach dyskutuje się o różnych decyzjach, ale jedną sprawą nikt nie się zajmuje – szkolnictwo wyższe to sierota, która absolutnie nikogo nie interesuje. Jak będzie wyglądała polska nauka? Warto przeczytać kilka wniosków wysnutych z expose pani Premier przez doktora Emanuela Kulczyckiego. Mogą stanowić dobry fundament do dyskusji.

Hobbit, to w zasadzie rozbudowany fan art, z którym wielu fanów Władcy Pierścieni ma problem. Okazuje się, że nie tylko oni czują, że coś nie pasuje. Podobnie myśli Peter Jackson. Najwyraźniej wiele rzeczy poszło w złym kierunku.

Zdjęcie z rekwizytem okazuje się trudnym tematem. Warto zobaczyć kilka fotek i zrozumieć, jakich problemów należy unikać.

Na koniec jeszcze o edukacji. Media znowu zajmują się problemem gimnazjów, ale nikt nie widzi, że to ledwo powierzchnia. Kogo my w zasadzie chcemy kształcić? Jakie kompetencje ma posiadać młody człowiek po maturze? Dalej nie wiadomo.