Literat przegląda Internet #16

Piątek! Dla jednych dzień wielkiej laby, a dla innych podsumowanie tygodnia i sprawdzenie ile jeszcze zostało do zrobienia. Ja jestem w tej drugiej grupie. Od wtorku nanosiłem poprawki na moje publikacje naukowe, wczoraj nagrałem wywiad i Strefę. Piątku również nie będę miał spokojnego, dlatego robię wyjątkowo szybki przegląd!

Książkę o psie, który jeździł koleją, na pewno znacie. A słyszeliście o czworonogach podróżujących autobusami? Swoją drogą ciekawe, ile kosztuje miesięczny dla takiego zwierzaka.

Najwyraźniej nie tylko ja podchodzę z rezerwą do wszelkiego rodzaju rekomendacji w Sieci. Korzystam z agregatorów newsów, bo skądś muszę czerpać tematy do tekstów i przemyśleń, ale – podobnie jak Tomasz Popielarczyk – im nie ufam.

Ciekawą rzecz wyszperałem na łamach „Kulturoteki”. Jak to jest z tymi prapremierami? Ja oglądam seriale na HBO GO i cenię sobie udostępniane tam całe sezony.

Teraz coś, o czym przypomniałem sobie dzisiaj rano. Opowiadania nominowane do Zajdla są do ściągnięcia. W trzech różnych formatach.

Na koniec mała autopromocja! Nagraliśmy kolejny odcinek „Nie tylko 8 bitów”! Naszym gościem był Kamil Orman Janowski, który tworzy muzykę do gry Path of Exile.