Literat przegląda Internet #20

Ten tydzień zaatakował mnie bez ostrzeżenia. Miałem nadzieję, że będę miał trochę wolnego, ponieważ udało mi się wyczyścić zakładę z opóźnionymi zadaniami. Nic z tego! Padłem ofiarą własnej nieregularności i kilku rzeczy zapomniałem wrzucić na listę… Dlatego dwudziesty przegląd powstał na podstawie archiwalnych tekstów.

Internet ma krótką pamięć, dlatego postanowiłem przypomnieć, jak wyglądał koniec 2015 roku. Ostatnie tygodnie świetnie podsumował Jakub Szczęsny. Miejmy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą poprawę nastrojów.

Dużo czytam o Komitecie Obrony Demokracji. Trafiłem także na taki tekst. Trochę inny od dominującej narracji, dlatego uważam, że warto się z nim zapoznać. Czyżby pojęcie klasy społecznej było nadal żywe? Niemożliwe, przecież demokracja miała nas wszystkich wyrównać!

Jak wygląda Polska widziana oczyma kogoś, kto przebywa poza granicami naszego pięknego, lecz nieszczęśliwego kraju? Udało mi się znaleźć perspektywę znacznie ciekawszą od szczątków informacji, którymi karmią nas media.

Teraz coś o edukacji. Tak, nie od dziś wiadomo, że to mój konik. Trafiłem na tekst, który jest ciekawy tylko na początku. Jakoś nie widzę, aby zaproponowany przez autora projekt zmian miał większy sens.

Jaś Kapela pojawia się po raz drugi w moim „Przeglądzie Internetu”. Ciekawa prowokacja.