Literat przegląda Internet #22

Piątek to początek weekendu, ale także dzień słuchania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Audycja zaczyna się o 19.00, więc osoby grające w Division mają jeszcze trochę czasu. Ja spędziłem ostatnie dwa tygodnie w lochu i dopiero niedawno z niego wypełzłem.

Od razu dostałem w głowę Komitetem Obrony Demokracji. Tym razem znalazłem tekst opisujący nieunikniony koniec tej społecznej inicjatywy i stawiający społeczny opór w szerszym kontekście. Kilka spostrzeżeń jest godnych uwagi.

Ziemowit Szczerek na elektronicznych łamach Ha!Artu dzieli się szybkimi spostrzeżeniami. W końcu w epoce smartfonów pisze się wyłącznie po taczskrinie!

Brakuje mi dobrych tekstów o nadchodzącej rewolucji przemysłowej. Otrzyma ona numerek cztery i – jak wszystkie poprzednie – wywróci nasze życie do góry nogami. W tym artykule zaprezentowano szanse, zagrożenia oraz wyzwania, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć.

Służby porządkowe nie radzą sobie z przekłuciem nadmuchanej kostki brukowej? Nie wiedziałem, że napompowane powietrzem przedmioty wzięły udział w tak wielu protestach.

Gwiezdne Wojny zawsze w cenie! Tym razem trochę ubrań inspirowanych tym uniwersum.