Literat przegląda Internet #25

To był przerażający tydzień za sprawą premiery świetnej polskiej produkcji – Layers of Fear. Krakowskie studio Bloober Team stworzyło grę absolutnie wyjątkową i koniecznie należy w nią zagrać. Koniec! Teraz czas wrócić do pisania i czytania! Zacząłem od przejrzenia listy zaległości i trafiłem na kilka interesujących tekstów. Jak zawsze – nie ze wszystkim się zgadzam.

Na start Tomasz Zarycki i spór o pańszczyznę w Polsce. Nigdy się nad tym problemem nie zastanawiałem i przyznam szczerze, że niektóre tezy w tekście są interesujące. W końcu to część naszej tożsamości, o której niewiele mówimy.

Moda na współpracę – wszędzie ją widzę, nawet studentów musimy przyuczać do pracy w grupie. Czy to dobrze? Może powinniśmy pozwolić niektórym działać w samotności? W tym tekście jest kilka ciekawych spostrzeżeń. Warto się nad nimi pochylić.

Słownik pojęć młodego humanisty jest po prostu rewelacyjny! Pokazuje jak moda na postmodernizm i rozpuszczanie granic, sprawiły, że nie jesteśmy w stanie pracować. Obyśmy w końcu zeszli z tej drogi prowadzącej donikąd…

Mamy czas studniówek i już trafiłem na krytyczne ujęcie tej aktywności. Ciekawy tekst Jarosława Dudycza. Przyznam szczerze, że treść jest trochę niepokojąca.

Na koniec – porno! Trafiłem na ciekawy zbiór zdjęć, w których główną rolę gra przestrzeń. Każdy z obrazów pokazuje miejsce po nakręconym zbliżeniu.