Literat przegląda Internet #26

Dzisiejszy przegląd jest wynikiem bólu! Ze względu na gwałtowne zmiany pogody, obudziła się moja kontuzja kolana i na jakiś czas byłem unieruchomiony. Zastanawiałem się, czy nie odgryźć sobie tej nogi, ale zdecydowałem, że jednak może mi się przydać. Ból zagłuszałem grami, czytaniem i muzyką.

Wrażenie zrobił na mnie wywiad z Janem A. P. Kaczmarkiem. W rozmowie dał się poznać jako świadomy świata artysta, a nie zaściankowy poeta, co ciągle czeka na natchnienie i udaje, że jest niebieskim ptakiem, a rzeczywistość się go nie ima.

Do zastanowienia się nad innowacyjnością niektórych projektów zmusił mnie Maciej Sikorski. W bardzo dziwny sposób zostały podzielone pieniądze w ramach DNI (Digital News Initiative). Ciekawe jak to wylądało w innych państwach Starego Kontynentu.

Macademian Girl i praca za darmo, czyli klasyka nowoczesnego świata. Niestety, za wpis do portfolio nie da się kupić bułki.

Hatred to gra, która w zeszłym roku narobiła trochę szumu, przynjamniej w okolicy premiery. Potem wszystko ucichło, dlatego postanowiłem odkopać wywiad z Jarosławem Zelińskim, CEO Destructive Creations. Urzekł mnie ich model biznesowy: „Założeniami były: srogi rozpierdol + kontrowersja + niska cena i to miało Hatred sprzedać. I sprzedało. ”

Przy tych utworach można było leczyć złamanie serce w latach 80.