Literat przegląda Internet #28

Miał być spokojny tydzień, ale życie pisze własne scenariusze. Cóż za wspaniały truizm, idealny na rozpoczęcie kolejnego przeglądu, który powstał w przerwach pomiędzy pisaniem, czytaniem i graniem w Black Desert. Gry MMO mają to do siebie, że wsysają ludzi. Jednego tylko nie rozumiem: dlaczego w wirtualnych światach takim wzięciem cieszy się wędkarstwo? Potrzeba refleksji?

Na pewno do zastanowienia się nad kondycją świata może skłonić wywiad z Marcinem Świetlickim. Poeta opowiada o swojej niechęci do poprawności politycznej i skłonności do atakowania wygranych. Świetna rozmowa!

Oscary były już dawno i Internet zdążył o nich zapomnieć. Dlatego, w celu przypomnienia, polecam tekst Jakuba Wencla. W tym felietonie nie ma ani słowa o „woli Internetu”.

Wywiady z pisarzami zawsze w cenie! Richard Flangan wyjaśnia, czym jest dla niego literatura i jak wygląda proces twórczy. Rzecz obowiązkowa dla wszystkich młodych i aspirujących pisarzy!

O tym, że kopia zapasowa jest ważna, przekonałem się na własnej skórze. Na szczęście tylko raz, ale straciłem sporo pracy. Jednak trudno porównywać moje problem z katastrofą, która dotknęła firmę Adweb. 12 lat w plecy… Straszne…

Wracamy do naszego polskiego piekiełka. Nasza klasa polityczna zawsze mnie przerażała. Wypowiedzi Krystyny Pawłowicz tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że rządzą nami ludzie pozbawieni ogłady oraz jakiejkolwiek kultury osobistej.