Literat przegląda Internet #3

Bardzo chciałbym napisać, że w poprzednim tygodniu odpoczywałem. Chciałbym napisać, że grałem w Diablo III albo w Guild Wars 2 i nie myślałem o pracy. Nic takiego się nie wydarzyło. Dopiero w weekend trochę odpocząłem. Pozostałe dni spędziłem na tłumaczeniu ludziom dlaczego coś nie wyszło, dlaczego tak się stało i kto za to odpowiada. Na szczęście przyszedł poniedziałek, a wraz z nim spokój.

Dlatego od razu zacząłem przeglądać rzeczy zostawione na później. W zakładkach znalazłem kilka interesujących tekstów. Należy zacząć od świetnego wywiadu z Quentinem Tarantino. Ma trochę racji mówiąc, że problemem nie jest wyrafinowana widownia, ale głupi odbiorcy. Stwierdzenie to nabiera głębszego sensu po przeczytaniu całego wywiadu.

Potem warto przeczytać tekst na temat jednej z najważniejszych zagranicznych nagród literackich, czyli Hugo. Jest wokół niej trochę kontrowersji i niesmaku. Sytuacja jest dość skomplikowana, ale to pokazuje, że literatura jeszcze nie umarła. Są ludzie, dla których jest ona istotnym medium i trudno im ją zastąpić Internetem.

Macie ochotę na opowieść o pasji i miłości? O wzajemnym pomaganiu sobie oraz o rozwoju swoich zainteresowań? I najlepiej, aby nie był to tekst tylko „jestem coachem i mam licencję na Prawdę, Wiarę i inne pozytywne wartości, a moim mistrzem był Yoda, więc jest moc ze mną”? Sięgnijcie po tekst na temat gry Imps in Tokyo. Nie jest to zwykła recenzja, ale opis powstawania tej produkcji.

Pozostając w temacie gier komputerowych. Znacie takie tytuły jak Magicka, Europa Universalis lub Cities: Skylines? Jeżeli tak, to myślę, że chętnie przeczytacie coś na temat studia Paradox. Jak się zmieniło, kto nim rządzi oraz skąd czerpie silę!

Na zakończenie film o pocałunkach. Ciekawy, pokazujący jedną z ważniejszych ludzkich aktywności w kontekście historii i kultury. Są pikantne szczegóły!

//Obrazek wyróżniający: Zarko Drincic / Yesterday news (CC BY ND 2.0)