Literat przegląda Internet nr 157

Świat Tadeusza Baranowskiego ma zostać przeniesiony na ekran! Smok Diplodok wystąpi w animacji, której zwiastun możesz obejrzeć już dziś!

Szybki serwis Rustlera po weekendowych szaleństwach i mogę przygotowywać kolejny przegląd Internetu. Na końcu wrzucam krótkie podsumowanie moich perypetii ze zdalnie sterowanym samochodem. W dzisiejszym tekście pojawi się zwiastun filmu, w którym wystąpi Smok Diplodok, a później będzie dobry moment, żeby sprawdzić, jak ma się X. Mam na myśli ten portal z ptaszkiem, zarządza nim Elon Musk i realizuje swoje pomysły.

Świat Tadeusza Baranowskiego na ekranie

To jest bardzo ciekawy temat, o którym dowiedziałem się dzisiaj. Nie miałem pojęcia, że ktoś pracuje nad przeniesieniem Smoka Diplodoka na ekran. Dla mnie komiksy Tadeusza Baranowskiego to był pierwszy kontakt z narracją obrazkową. Dopiero później sięgnąłem po twórczość Papcia Chmiela oraz zacząłem zbierać „Giganty” wydawane przez Egmont.

Zwiastun wygląda całkiem przyjemnie. Zastanawiam się jedynie nad tym, czy uda się uchwycić nietypowy humor Tadeusza Baranowskiego. Kluczowe będzie tutaj przygotowanie odpowiedniego tłumaczenia. Niestety, daty premiery nie ma na oficjalnej stronie projektu. Moim zdaniem, jeśli ktoś kiedyś zderzył się ze Smokiem Diplodokiem, to warto obserwować temat. Co prawda będzie to film dla osób w wieku od 6 do 9 lat, ale raczej nikt nie wygoni starego konia z kina.

Elon kontratakuje

Według nowego prezesa serwis X kiedyś znany jako Twitter ma być aplikacją do wszystkiego. Interesujące jest to, że oddział zajmujący się płatnościami, uzyskał pozwolenie na handel kryptowalutami. Ten temat nie umarł, a najwyraźniej X będzie chciał go jeszcze rozpędzić. Swoją drogą to ciekawe, że portal społecznościowy, który służył do wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, ma stać się aplikacją do wszystkiego.

Czym jest to wszystko? Nie zostało zdefiniowane. Być może przyjdzie jeszcze czas na metawersum w X i inne cuda, które w ostatnich miesiącach były szczególnie modne. Wyobrażam sobie, jak dawny Twitter staje się hubem łączącym NFT, kryptowaluty, VR, AR i gdzieś tam jeszcze pozwala na publikowanie treści. Szaleństwo.

Rustler